Εγγραφές μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2023-24

Δείτε την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων με θέμα τις “Εγγραφές μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2023-24” (αναφέρονται όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά και οι διαδικασίες που απαιτούνται για θέματα όπως: Διαδικασία εγγραφών, Δικαιολογητικά εγγραφών, Εγγραφές στο προαιρετικό Ολοήμερο πρόγραμμα και στο τμήμα Πρωινής Ζώνης, Έγγραφες μαθητών/τριων που προέρχονται από χώρες του Εξωτερικού, Εγγραφές μαθητών/τριων ευάλωτων κοινωνικών ομάδων, Μετεγγραφές μαθητών κ.α.).

Εγγραφές μαθητών/τριών για το σχολικό έτος 2023-24 (pdf)

Ειδικά για τις Εγγραφές στην Α΄ Δημοτικού

• Κατεβάστε την αίτηση εγγραφής για την Α΄ τάξη σχ. έτους 2023-24 από το μενού “Το σχολείο-Έντυπα” ή απευθείας από εδώ
  • Κατεβάστε την αίτηση συμμετοχής στο ολοήμερο σχ. έτους 2023-24 από το μενού “Το σχολείο-Έντυπα” ή απευθείας από εδώ