Δράση αθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ

Με μεγάλη χαρά ανταποκριθήκαμε στην πρόσκληση των ΔΙΠΕ & ΔΙΔΕ Δ’ Αθήνας και του Γραφείου Φυσικής Αγωγής, για την δράση αθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ.
Οι μαθητές της Στ’ τάξης, μαζί με τους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής (κ. Χαγιό, κ. Μεσσήνη, κα. Μπογιατζή) επισκέφτηκαν στις 28-11-2023, στα πλαίσια του προγράμματος “Σχολικός αθλητισμός Δ’ Αθήνας“, το δημόσιο αθλητικό κέντρο Παλαιού Φαλήρου.
Σκοπός της επίσκεψης ήταν, να αγωνιστούν οι μαθητές μας, μαζί με μαθητές από άλλα σχολεία, σε επαναλαμβανόμενα παιχνίδια στα αθλήματα της πετοσφαίρισης, της καλαθοσφαίρισης και του ποδοσφαίρου.
Η επίσκεψη αυτή πραγματοποιήθηκε με απόλυτη επιτυχία! Οι μαθητές μας βίωσαν τη χαρά της συμμετοχής, της προσπάθειας, του παιχνιδιού καθώς και της συμφιλίωσης.
Με τη λήξη των δράσεων, όλοι οι μαθητές παρέλαβαν αναμνηστικά διπλώματα συμμετοχής και αθλητικό υλικό, που πρόσφεραν οι Ομοσπονδίες.