Διαγωνισμός “Κάν’ το να ακουστεί 2022” – Η συμμετοχή του σχολείου μας!

Το 7ου Δημ. Σχ. Παλαιού Φαλήρου συμμετέχει έως τις 25/4/2022 21:00, όπου λήγει και η ψηφοφορία, στον διαγωνισμό: Κάν’ το ν’ ακουστεί 2022 με θέμα “Ταξιδεύοντας” και το τραγούδι “7024.Ταξίδι μ’ όνειρα κι ελπίδα“.

Χορωδία: μαθητές/τριες Στ’1, Στ’2, Στ’3 τάξεις, με την καθοδήγηση της εκπαιδευτικού μουσικής του σχολείου κα Φλώρας Ραφελέτου, Κιθάρα: Λάζαρη Κάσσυ, Τσέλο: Σολωμός Μιχάλης, Στίχοι τραγουδιού: Ραφελέτου Φλώρα και όλων των μαθητών/τριών της έκτης τάξης, Μουσική και πιάνο: Ραφελέτου Φλώρα, Ηχοληψία: κ. Χουρδάκης Μιχάλης, Τεχνική υποστήριξη: εκπαιδευτικός πληροφορικής κα Κάζη Βίκυ, Αφίσα ζωγραφισμένη από μαθητές/τριες και εκπαιδευτικούς του σχολείου.

Ακούστε το τραγούδι του σχολείου μας με το νούμερο “7024.Ταξίδι μ’ όνειρα κι ελπίδα” και ψηφίστε (εμφανίζεται η αντίστοιχη καρδούλα για να πατήσετε, αφού ακούσετε το τραγούδι) τη συμμετοχή μας στον διαγωνισμό του ευρωπαϊκού μαθητικού ραδιοφώνου, στον παρακάτω σύνδεσμο:

Ευχαριστούμε πολύ για την υποστήριξή σας,
Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του
7ου Δ.Σ. Παλαιού Φαλήρου